Zobraziť fotku v plnom rozlíšení

Ďalekohľad / Objektív :

SW Quattro 10'' cf

Reduktor / Rovnač / Korektor :

TS-Optics 3'' 0.85x

Svetelnosť / Clona :

3,4

Ohnisko (mm) :

850

CCD kamera / Fotoaparát :

Canon 6D mod.

Použité filtre :

Orion SkyGlow Imaging 2''

Montáž :

Losmandy G11 Gemini 1

Pointácia :

Guide scope 50/190 + mono snímač AR0130CS

Dátum :

5.7.2019

Lokalita nadobudnutia fotografie :

Sereď

Počet a dĺžka expozície, binning :

245x150s

Spracované v (post processing) :

PixI, Fast Stone

Snímka nie je finálne spracovaná. „nebol odstránený šum“ Postup: PI:ABE + CBR + BN + CC + MS — SM + MT + CS Fast Stone: Orez + minimum úprav Zaujímal by ma názor do akej miery majú data potenciál. PS: K mozaike sa ešte vrátim, len nebol čas + bol som zvedavý na data z 10h snímania.

Autor |2019-07-06T08:39:46+02:006. júla 2019|4 komentáre

Autor fotografie:

4 komentáre

  1. kolec 7. júla 2019 at 16:26

    Lukaš, vidieť ze napredujes milovymi krokmi. Trosku mi vadi ten nepomer samotnej hmloviny a okolia. Je prilis mala na moje stare oci 🙂

    Ja so ju fotil niekedy v roku 2015 , ale je to HaRGB a ponal som ju dot netradicne

    http://astrofotky.cz/gallery.php?show=kolec/1440760484.jpg

    Kolaec

    • Lukas Nestak 7. júla 2019 at 18:02

      Ďakujem za názor,
      samotný kontrast hmloviny oproti okoliu som skúšal vytiahnuť, ale chýbajú skúsenosti pri spracovaní, aby som to dosiahol „tradičným“ spôsobom.
      Zároveň som chcel dosiahnuť, aby som nevypálil čierne mračná do úplne čiernej farby „ako sa to všetkým darí“.
      Samotný kontrast som chcel dosiahnuť zvýšenou saturáciou,ktorá je možno trochu silnejšia, ale len zvýrazňuje data ktoré tam sú.
      Pôvodne som chcel spraviť niečo medzi týmito snímkami:
      https://www.astrobin.com/219874/0/
      http://astrofotky.cz/gallery.php?show=kolec/1440760484.jpg
      ale nakoniec som sa rozhodol poňať to po svojom.

      Druhá verzia trochu odlišným spôsobom:
      http://astrofotky.cz/gallery.php?show=Nestak/1562495596.jpg
      Pravdepodobne sa ešte raz vrátim k datam z NGC6914 „bola by škoda nevyužiť plný potenciál 10h dát pri f3,4 „, ale až keď naberiem skúsenosti zo spracovaním a rozdiel bude viditeľný na prvý pohľad.
      L.

  2. Drahoš 7. júla 2019 at 18:23

    Je to pekný výsledok a 10h dát je slušný základ, ale všetky fotky čo si referencoval sú HaLRGB a ty máš len LRGB, takže sa to nedá dosť dobre porovnávať. Taktiež som sa niekde v polovici stratil v tých skratkách 🙂

  3. novo 7. júla 2019 at 22:06

    Na to že to fotíš ešte aj z mesta a s canonom a je to bez HA, tak to nevyzerá vôbec zle.

Napíšte autorovi: