Ďalekohľad / Objektív : |
|
Reduktor / Rovnač / Korektor : |
|
Svetelnosť / Clona : |
|
Ohnisko (mm) : |
|
CCD kamera / Fotoaparát : |
|
Použité filtre : |
Montáž : |
LX65 |
Pointácia : |
|
Dátum : |
8.12.2019 |
Lokalita nadobudnutia fotografie : |
Stupava |
Počet a dĺžka expozície, binning : |
|
Spracované v (post processing) : |
K diskusii ku https://astrobook.sk/2019/12/03/m45-plejady-2/
6 komentárov
Napíšte autorovi:
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť.
Na test by ta konstrukcia stacila, ale podla mna si na to nalozil az az. To nemohlo vydrzat. Daj tam len jednu optiku a aj tu by som skusil nejako vyvazit ak by to presmykovalo.
Skúšal som pri tom prešmykovaní postupne odoberať, ona preskakuje aj bez záťaže. Neviem či sa dá viac napnúť remeň, ( teda len predpokladám že je to sprevodované remeňom) ale rozoberať to radčšej nebudem, nerád by som ju znefunkčnil.
Aj toto sa dá vyvážiť okolo osi otáčania, tam by som asi začal. A prakticky nepoznám dobrého astrofografa, ktorý si montáž nerozobral ak s ňou mal problémy.
Mám len blbý pocit, rozoberať niečo, čo funguje preto, lebo po tom chcem , aby to robilo niečo, na čo to nebolo určené. Ale zostal som prekvapený, vo vnútri sú normálne ozubené prevody, a tá vôla je tam asi normálne integrovaná ako poistka pri kolíziách, a dá sa nastavovať cez pružinu ( aspoň to tak chápem). Takže zatiaľ to nechávam tak a idem špekulovať ako tam prirobím záťaž, teda ak to na skúšku nechytím iba sivou páskou. Nechcem to tu zahltiť fotkami, ale tú rozobratú montáž sem ešte vložím, ak sa pri tých poistných skrutkách mýlim, budem rád ak budem poznať skutočnú funkciu.
Stačilo vybrať pár šroubíkov a hneď je jasno 🙂
Ale si tam toho naložeu 😀
To je už rovno na EQ6ku 🙂 Viditelne to myslíš vážne, tak učite sa pozeraj aspoň po HEQ5ke.