Autor: | 2. februára 2022|9 komentárov

Autor fotografie:

9 komentárov

 1. AndrejK 2. februára 2022 o 23:33

  SHO

 2. Matej 3. februára 2022 o 10:29

  Je to dobré, detaily sú slušné, farebne dobre vyvážené, prechody sú v poriadku. Aź na drobné nedostatky, ako pri niektorých hviezdach je červená alebo oranžová aura. Ale ináč super.

  • AndrejK 3. februára 2022 o 23:21

   No mam taky problem s OIII filtrom od Badera, ktory uplne neviem odstranit. Ale uz odkladam eura na kvalitnejsie filtre:)

 3. Andrej, ja že si už na astrofotku zanevrel :-). Korona dúfam ,že ide do hajan tak bude viac času.
  Na to, že je to tvoja tuším druhá fotka s ASI6200 je to naozaj pekný výsledok.Moje prvotiny vyzerali celkom inak 😮 . Farebne je to pekné ,detaily by sa možno ešte dali trochu doostriť. Ja by som trochu rozsvietil to okolie. Celkový dojem na jednotku , nádherný pohľad keď sa ti to srdce vmestí na jeden záber.

  • AndrejK 3. februára 2022 o 23:20

   Aj ja dufam:) Nejako som mal v poslednom case vela roboty v labaku. Ked mi Drahos pomoze doladit backfocus na tom reduktore tak to bude cele lepsie dufam.

 4. novo 3. februára 2022 o 19:48

  Podla mňa ti Palko k tej G53F pribalil tuším aj celú svoju knowledge .
  Pekné na „začiatočníka“. Chyby rovnača v kombinácoiu s FF sú nám známe, takže ja by som tam len asi troška ešte rozsietil. Inak farebne je to ok.
  Dobrá práca „predposledný mohykán“

 5. kolec 4. februára 2022 o 15:55

  Andrej , fotka sa ti podarila. Vidím , že si pokročil. Všetko podstatné spomenuli predpisatelia. Aby si nespyšnel tak nejaké veci čo by som videl ako možnosť sa zlepšiť: V
  podstate marginálne záležitosti.

  – za negatívum považujem tmavé okraje. V podstate tam nie je nič vidieť, ale ak sa to strečne , tak signál tam je (i obraz)
  – za ešte väčšiu chybu (to ale ňou trpíme všetci) – dopredu nepripravená poloha objektu na senzore. To hodne degraduje tento obrázok. Z ryby je iba ryb… bez a , ktoré si jej odrezal.
  IC 1318 má dva ťažiskové body – v samotnom strede a rybu. A jeden si posunul čiastočne až za okraj.
  Ak sa lepšie pozrieš na tvoj obrázok tak pravý a ľavý okraj by sa mal orezať a objekt mierne natočiť a posunúť trošku vyššie. Ideálne by bolo rybu dostať do zlatého rezu. Ale na to je tvoj senzor malý.

  Paľo

  P.S. Dúfam , že sa na mňa nehneváš a že „objektívne“ dobre vyhodnotíš moje protilátky , aby som apom raz predbehol moju wife 🙂

 6. Drahoš 5. februára 2022 o 17:58

  Ahoj, myslím si, že je to dobrá fotka. Za mňa 👍. Backfocus a kolmost čipu na optickú os určite časom doladíš k dokonalosti. K tomu čo píše Palo. Neviem koľko si musel orezať, ale tiež si myslím, že kompozične to mohlo byť lepšie. Nevadí, ešte asi 1000x si to tu povieme a možno sa v tom všetci zlepšíme 😂

Napíšte autorovi: