Pali raz si mi povedal „vykašli sa na galaxie, namier to na samotné hviezdy, a keď ich dokážeš spracovať, vráť sa k foteniu objektov “ . Možno som už došiel až sem …..Nie že by to tak úplne fungovalo, ale aj tieto samotné hviezdy majú svoje čaro. Ideálne objekty na kratšie noci, ale reálne uznávam, že bez BXT by to bol márny pokus a Gradient corrector si prišiel tiež na svoje. Orezané ale rozlíšenie v BIN 1×1 – 0,32″ na pixel.

Autor: | 9. júna 2024|11 komentárov

Autor fotografie:

11 komentárov

 1. Palo mal namysli to ,že spracovať samotne hviezdy je zaberák. Práve i ja s nimi bojujem na objekte čo dufam i raz vystavím.
  Ale k tvojej fotke. Mám ibe dva postrehy a to je centrálna časť je podľa mňa už moc preostrená a možno zbytočne odšumenie celej fotky.Ubral by som.
  Inak tvoje ohnisko tomu dáva grády.Som prekvapený ako je tam málo modrých hviezd.

 2. Drahoš 9. júna 2024 o 17:14

  Súhlasím s Petrom čo sa týka preostrestenia (už ti z hviezd v centre robí čiarky 🤦‍♂️) a tiež odšumenia. Inak ako prvé mi tiež udrela do očí tá farebnosť 🤔. Hviezdy ti ale moc nevyšli (nie je to katastrofa, ale krasavice to nie sú 😁).

  • Peter_Svajda 9. júna 2024 o 21:11

   Ahojte chlapi, priznávam, tá „mozaika“ v strede nebola prirodzená. Vložil som novšiu verziu, bez odšumenia, menej doostrovanú a hviezdy sú o niečo slabšie, tak hádam pôsobí o niečo lepšie.

 3. Určite o 100% lepšie

 4. Podla mna velmi vydarene , som amater a netrufam si vobec kritizovat po technickej stranke , ale co ma fascinuje je objekt sam o sebe , ta koncentracia a zoskupenie hviezd . Pekne priblizenie aj spracovanie Peter .

  • Peter_Svajda 10. júna 2024 o 19:49

   Ahoj Miloš, ďakujem pekne, hviezdokopa je vážne očarujúca, spracovanie ale má svoje rezervy, mám čo zlepšovať. 🙂

 5. kolec 10. júna 2024 o 16:02

  Pro pána Jána, čo všetko ja narozprávam..,
  Táto verzia je podstatne lepšia, ale nie je to ideál… Sorry

  Palo

Napíšte autorovi: